22017Lie

Medicum centrum – vienintelė klinika Tauragės apskrityje, vykdanti širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą

Mūsų šalyje nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų miršta beveik dvigubai daugiau gyventojų (56 proc.) negu vidutiniškai ES šalyse senbuvėse.

Kasmet pasaulyje dėl padidėjusio kraujospūdžio miršta maždaug 10 milijonų žmonių. Skaičiuojama, kad nuo padidėjusio kraujospūdžio arba hipertenzijos kenčia kas trečias suaugęs žmogus ir apie 2 procentus vaikų bei paauglių. Lietuvoje padidėjęs kraujo spaudimas yra nustatytas apie 50–60 proc. šalies gyventojų, kurių amžius nuo 25 iki 65 metų.

Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa yra skirta  vyrams nuo 40 iki 55 metų ir moterims nuo 50 iki 65 metų. Kartą per metus šeimos gydytojas jiems nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos planą. Jei gydytojas nustato, kad širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė yra didelė, jis siunčia pacientą į specializuotus centrus išsamiau ištirti, o prireikus – skiriamas gydymas. Svarbu žinoti, kad vieną kartą per metus nemokamai gali būti nustatoma gliukozės, cholesterolio, trigliceridų koncentracija kraujyje, atliekama elektrokardiograma ir kiti tyrimai, parodantys, ar žmogus priskirtinas didelės rizikos grupei.

Primename, kad Medicum centrum klinika yra vienintelė klinika Tauragės apskrityje, kuri jau 10 metų vykdo širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą.Palikti komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *